Włochy: Catania kupiła ziemię pod stadion

źródło: ilcalciocatania.it; autor: michał

Włochy: Catania kupiła ziemię pod stadion W czwartek prezes Calcio Catania Antonio Pulvirenti podpisał bardzo istotną dla przyszłości klubu umowę. Zakupił 50 hektarów ziemi, na których w 2015 ma się rozpocząć budowa nowego stadionu. Projektu jeszcze nie ma.

Reklama

Według oficjalnego serwisu Calcio Catania długo oczekiwana budowa nowego stadionu jest coraz bliżej. W czwartek doszło do podpisania umowy, na mocy której „Słonie” pozyskały ok. 50 hektarów na zachodnich obrzeżach miasta, w dzielnicy Jungetto.

To właśnie tam ma powstać zupełnie nowy stadion dla klubu, budowany według nowych przepisów o prywatnych stadionach we Włoszech. Terminarz budowy nie został jeszcze ustalony, jednak budowa rozpocznie się nie wcześniej niż w 2015 roku.

Projektu aktualnie nie ma, w najbliższych miesiącach przygotuje go miejscowa firma, Studio di Ingegneria Civile. Studio pod przewodnictwem Emmanuel Stancanellego nie ma na swoim koncie projektów stadionów.

Ten stan zmieni się wraz z końcem roku, ponieważ Calcio Catania zapowiada, że jeszcze w grudniu do władz miasta trafi pełna dokumentacja z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

Reklama