Stargard: Nowa trybuna na stadionie Błękitnych

źródło: OSiR.Stargard.pl; autor: michał

Stargard: Nowa trybuna na stadionie Błękitnych Zespół piłkarski gra w II Lidze, ale warunków do jego oglądania dotąd nie było. Stary stadion w Stargardzie Szczecińskim nie spełnia wymogów i tylko warunkowo został dopuszczony. Latem to się zmieni.

Reklama

28 lutego OSiR w Stargardzie Szczecińskim podpisał umowę ze szczecińską firmą budowlaną Werta. To właśnie Werta zbuduje po zachodniej stronie miejskiego stadionu piłkarskiego nową trybunę.

Sektory będą oferowały w sumie 444 miejsc w trzech rzędach – to skromna liczba, ale prawie w całości zadaszona żelbetowa konstrukcja powinna być atrakcyjnym dodatkiem do obiektu. Tym cenniejszym, że istniejąca zachodnia trybuna nie nadaje się do oglądania meczów i została wyłączona z użytkowania.

Firma Werta ma na jej zbudowanie czas do 31 lipca tego roku. Wcześniej, na początku czerwca, okaże się, czy Błękitni Stargard dalej będą grać na drugoligowych boiskach. W tym sezonie, przez reorganizację rozgrywek piłkarskich, aż dziesięć z osiemnastu zespołów zostanie zdegradowanych.

Nowa trybuna w StargardzieFot: OSiR Stargard

Nowa trybuna w StargardzieFot: OSiR Stargard

Reklama