Rzeszów: Dwie nowe bramy i depozyt przy Hetmańskiej za miesiąc

źródło: Gazeta.pl; autor: michał

Rzeszów: Dwie nowe bramy i depozyt przy Hetmańskiej za miesiąc W murze od strony ul. Hetmańskiej powstały dwie wielkie dziury pod nowe bramofurty. Kołowroty z czytnikami kart kibica, punkt depozytowy i nowe wejście dla przyjezdnych – to wszystko pochłonie prawie milion złotych. Relacja Gazeta.pl.

Reklama

Na stadionie Stali Rzeszów ruszyły prace przystosowujące obiekt do wymogów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Przy nowej trybunie wschodniej nowe bramy powstały w trakcie budowy trybuny, teraz przyszedł czas na wejścia od ul. Hetmańskiej i do sektora gości.

- Ustawimy tam podwójne obrotowe bramki, ale na tym nie koniec. Powstaną dwie nowe kasy biletowe i dwa pomieszczenia depozytowe. Takich dotychczas tam nie było. Bramki będą zaopatrzone w czytniki kart kibica. Zamontujemy je także przy wejściu na stadion od strony wschodniej, czyli od zapory na Wisłoku – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Zmodernizowane będzie całe wejście na stadion od Hetmańskiej. W miejsce zwykłych schodów zostaną wybudowane schody z podjazdami dla niepełnosprawnych. Przebudowa wejść na stadion potrwa do końca kwietnia. Miasto wyłoży na tę inwestycję 840 tys. zł.

Reklama