Olsztyn: Zanim powstanie stadion, trzeba pomyśleć o młodzieży

źródło: Gazeta.pl; autor: michał

Olsztyn: Zanim powstanie stadion, trzeba pomyśleć o młodzieży Władze Olsztyna zamierzają zbudować nowy stadion miejski przy ul. Sybiraków, na północy Olsztyna. Muszą jednak wziąć pod uwagę, że tylko tu może szkolić się piłkarska młodzież – przypomina Gazeta.pl.

Reklama

Na terenach stadionu Warmii przy Sybiraków znajdują się dwa boiska trawiaste – to na głównym stadionie i boczne. Najbliższe inne boisko naturalne znajduje się na stadionie Stomilu kilka kilometrów dalej.

Jednocześnie tereny Warmii to podstawa i tak ubogiej bazy szkoleniowej Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży w Gimnazjum nr 12. Sąsiadujące z terenami Warmii gimnazjum nie ma alternatywy dla tych terenów, tymczasem władze Olsztyna chcą właśnie na boiskach przy Sybiraków postawić nowy stadion miejski.

- Zależy nam na tym, aby wciąż wychowywano w Olsztynie dobrych piłkarzy, dlatego będziemy się spotykać i analizować nasze możliwości – zapewnia prezydent Piotr Grzymowicz. Tych jest jednak niewiele, ponieważ pieniędzy na dodatkowe boiska nie ma, a lista oczekujących jest długa. Ba, środków nie ma nawet na sam stadion. Jeśli ten ostatecznie powstanie, z boiska bocznego będą mogli korzystać również adepci ośrodka sportowego. Pozostaje jednak pytanie, co zrobić w trakcie budowy, która potrwa 2 lata lub więcej?

Reklama