Minneapolis: Tylko gruzy zostały po Metrodome

źródło: własne; autor: michał

Minneapolis: Tylko gruzy zostały po Metrodome Dwie implozje, a później powolne kruszczenie reszty konstrukcji – tak wyglądały ostatnie miesiące Metrodome. Dziś stadionu już nie ma, za to z wykopów wychodzą pierwsze elementy nowego obiektu.

Reklama

19 stycznia po raz ostatni spuszczono powietrze z pneumatycznego dachu Metrodome. Już 3 lutego implodowała linowa konstrukcja zadaszenia. Kolejna implozja objęła górne części trybun. Resztę stopniowo kruszył ciężki sprzęt, a od 19 marca na budowie nie ma już prawie śladu po 32-letnim stadionie.

Firma Mortenson Construction likwiduje obiekt stopniowo, ponieważ zarówno beton, jak i zbrojenia zostaną ponownie wykorzystane. Aż 80% konstrukcji betonowej (w sumie 80 tys. ton) posłuży do budowy innych obiektów w mieści.

Podobnie jest z ocalonymi zbrojeniami, a wcześniej było z linami dachu – te zostały całkowicie poddane recyklingowi.

Podczas gdy rozbiórka starego stadionu dobiega końca, wykonawca przygotował już połowę wykopów pod następcę Metrodome. Postępuje palowanie i wylewanie betonu pod fundamenty nowego Vikings Stadium. Różnicę między 21 lutego a 21 marca prezentujemy poniżej.

Metrodome

Reklama