Ateny: Budowa stadionu AEK ruszy w maju?

źródło: GreekReporter.com; autor: michał

Ateny: Budowa stadionu AEK ruszy w maju? Po konsultacjach społecznych jest już podpis ministra pod zmianami umożliwiającymi budowę. Jeszcze trzy takie podpisy i prace mają ruszyć, być może już w kwietniu.

Reklama

Grecki minister środowiska, energii i zmian klimatycznych podpisał uchwałę, dzięki której otwiera się droga dla nowego stadionu AEK Ateny.

By „Hagia Sofia” mogła powstać, podpis pod dokumentem musi złożyć trzech innych ministrów: finansów, kultury i spraw wewnętrznych. Ci jednak, jak donosi GreekReporter.com, nie zamierzają robić żadnych problemów i złożą podpisy.

Podpisy mają kluczowe znaczenie dla wdrożenia projektu budowy. W sumie procedury związane z uchwałą potrwają ok. miesiąca. AEK czeka tymczasem na zgodę od Generalnego Sekratarza Sportu na postawienie nowego stadionu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace ruszą w maju.

Władze jednego z najbardziej znanych klubów Grecji teraz apelują do kibiców AEK, by ci kupowali udziały w spółce Dikefalos 1924. Ta spółka poprowadzi inwestycję, a środki na prace budowlane mają w dużej części pochodzić właśnie z kieszeni kibiców.

Hagia Sofia

Hagia Sofia

Reklama