Porto Alegre: Beira-Rio znów otwarte dla publiczności

źródło: Copa2014.gov.br; autor: michał

Porto Alegre: Beira-Rio znów otwarte dla publiczności Pierwszy test starego-nowego stadionu w Porto Alegre wypadł pomyślnie. Zwłaszcza na boisku, gdzie Internacional pokonał Caxias 4:0. Na trybunach ten wyczyn mogło oglądać zaledwie 10 tysięcy widzów, ponieważ była to impreza testowa.

Reklama

Estádio José Pinheiro Borda został w sobotę ponownie otwarty, dołączając do ośmiu już zainaugurowanych stadionów Mistrzostw Świata 2014. Spotkanie ligowe z Caxias zostało ograniczone jedynie do dolnego poziomu trybuny wschodniej, ponieważ było uznawane za imprezę rozruchową.

Gospodarze nie mieli najmniejszych problemów z dystrybucją 10 tysięcy biletów. Już wkrótce będą w stanie zaprosić na trybuny komplet ok. 50 tysięcy widzów, ponieważ do zakończenia Mundialu obiekt zaoferuje ok. 51 800 miejsc. Później będzie można podnieść tę liczbę do poziomu 58-59 tysięcy, a być może nawet wyżej.

Sobotni mecz odbył się bez problemów organizacyjnych i zakończył 15-miesięczne oczekiwanie kibiców „Interu” na powrót do domu. Bo choć prace trwały od końca 2010 roku, przez większość czasu klub był w stanie rozgrywać mecze przy ograniczonej pojemności.

Realizacja przebudowy na Mistrzostwa Świata kosztowała ok. 330 mln reali. W ramach prac obiekt otrzymał nowy dolny poziom trybun ze skyboksami, nowe loże na koronie stadionu, lepsze zaplecze i drogi dojścia, a także imponujący dach złożony z 65 segmentów przypominających liście.

Estadio Beira RioFot: Copa2014.gov.br

Estadio Beira RioFot: Copa2014.gov.br

Estadio Beira RioFot: Copa2014.gov.br

Reklama