Manaus: Finisz prac na Arena da Amazonia

źródło: własne

Manaus: Finisz prac na Arena da Amazonia Z końcem stycznia zaawansowanie projektu zbliżyło się do 97%. Ułożono już wszystkie krzesełka, a na elewacji znalazła się ostatnia część membrany, zamykając bryłę obiektu. Zobacz zdjęcia!

Reklama

Kolejny stadion tegorocznego Mundialu 2014 jest już prawie gotowy. 31 stycznia postęp w realizacji określono na poziomie 96,21%.

Dzień wcześniej zakończył się montaż membrany na elewacji i zadaszeniu obiektu. W sumie przestwory o kształcie zaokrąglonych rombów pokryły 252 elementy membrany z włókna szklanego pokrytego teflonem. Podobnie jak to miało miejsce we Wrocławiu, kolor docelowo z beżowego wyblaknie do bieli, a do czyszczenia wystarczy sprężona woda.

W sumie na zewnętrznej powierzchni Areny da Amazonia jest 31 tys. m2 płótna. Całość pokrycia powstała w fabrykach niemieckiej firmy Cenotec i dotarła do Brazylii drogą morską.

Kończą się również prace wewnątrz i wokół obiektu. Arena Amazonia ma już komplet ok. 42,3 tys. krzesełek w barwach żółto-pomarańczowych. Obiekt pochłonie ostatecznie ok. 605 mln reali (775 mln zł), choć pierwotnie miał kosztować 499 milionów (640 mln zł).

Stadion jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych gospodarzy Mistrzostw Świata 2014, ponieważ w Manaus nie ma żadnego dużego klubu piłkarskiego, a miasto leży tysiące kilometrów na zachód od wybrzeża, wokół którego skupi się impreza (ok. 2-3 tys. km od pozostałych miast).

Arena da Amazonia

Arena da Amazonia

Arena da Amazonia

Reklama