Madryt: Kibice Atletico chcą patronatu Luisa Aragonesa

źródło: własne

Madryt: Kibice Atletico chcą patronatu Luisa Aragonesa Nowy stadion powstający na wschodzie Madrytu nie ma jeszcze oficjalnej nazwy. Za to tę nieoficjalną zyskał dziś, w związku ze śmiercią legendy Atletico, Luisa Aragonesa. Inicjatywa nadania patronatu szybko nabiera tempa.

Reklama

Po walce z białaczką dziś zmarł Luis Aragones, były selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, a także wielki zawodnik i trener Atletico. W swojej karierze osiągnął niemal wszystko – z Hiszpanią mistrzostwo Europy (2008), a w barwach „Los Indios” grał 265 razy, później prowadząc klub do sukcesów krajowych i międzynarodowych jako trener.

Nic więc dziwnego, że na wieść o odejściu legendy kibice Atletico zaczęli głośno sugerować nadanie imienia Aragonesa nowemu stadionowi, powstającemu aktualnie na wschodzie Madrytu. Roboczo nazwany Estadio la Peineta, obiekt miałby nazywać się po prostu Estadio Luis Aragones. Byłoby to zgodne z tradycją nadawania imion stadionom w Hiszpanii, choć na oficjalne oświadczenie klubu trzeba będzie jeszcze poczekać.

Estadio Luis Aragones?

Inicjatywa zaczęta dziś na forum internetowym Colchonero.com doczekała się ogromnego zainteresowania i poparcia. Podobnie fanpage na facebooku, który parę godzin po utworzeniu miał 2,5 tys. członków.

Z pewnością na decyzję przyjdzie czas, gdy opadną emocje. Otwarta pozostaje kwestia pogodzenia ewentualnego patronatu z członem sponsorskim, ponieważ Atletico będzie takiego sponsora poszukiwać.

Reklama