Madryt: Hołd dla Aragonesa przy nowym stadionie

źródło: clubatleticodemadrid.com

Madryt: Hołd dla Aragonesa przy nowym stadionie Czy to kompromis między apelami o patronat dla zmarłego trenera a chęcią sprzedaży nazwy? Na Estadio la Peineta kibice dojadą Aleją Luisa Aragonesa – poinformowało Atletico Madryt.

Reklama

Podczas wczorajszej wizyty na placu budowy burmistrz Madrytu Ana Botella zapowiedziała, że główna aleja prowadząca na Estadio la Peineta będzie się nazywała Avenida Luis Aragones. W ten sposób zostanie uczczony zmarły niedawno legendarny zawodnik i trener Atletico.

- Wkrótce cała rada miasta, na wniosek dzielnicy San Blas, przyjmie imię Luisa Aragonesa dla głównej alei prowadzącej na La Peineta – powiedziała Ana Botella podczas wizyty na powstających mozolnie trybunach.

Hołd dla Aragonesa ma podwójne znaczenie. Jest nie tylko uhonorowaniem zasłużonego dla Atletico Aragonesa, ale też sygnałem, że sam nowy stadion nie będzie nosił jego imienia. O taki krok do działaczy Atletico apelowały tysiące kibiców po śmierci Aragonesa.

Jednak klub negocjuje sprzedaż praw do nazwy i mogłoby dojść do konfliktu interesów, gdyby sponsor nie chciał zgodzić się na dłuższą nazwę. Przez pierwszą dekadę stadion może być sponsorowany przez Etihad Airways.

Reklama