Ateny: Konsultacje społeczne nad nowym stadionem AEK

źródło: GreekReporter.com

Ateny: Konsultacje społeczne nad nowym stadionem AEK Ministerstwo Środowiska Grecji skierowało pod publiczne konsultacje projekt regulacji dotyczących przebudowy dzielnicy Nowa Filadelfia. W ramach planu ma powstać nowy stadion na 32 500 widzów.

Reklama

Ministerstwo Środowiska, Energii i Zmian Klimatycznych skierowało wczoraj pod publiczne konsultacje przepisy na temat zmian w dzielnicy Nea Filadelfia. Jednym z kluczowych elementów dla przeobrażenia okolicy jest nowy stadion AEK Ateny.

Obiekt piłkarski ma powstać w tym samym miejscu, w którym do 2003 stał poprzedni obiekt, nazywany przez kibiców Hagia Sofia. Nowa arena ma pomieścić ok. 32 500 widzów na dwupoziomowych trybunach. Jej stylistyka ma nawiązywać do architektury antycznej i jednocześnie przydomka dawnego stadionu.

Wstępne informacje z jesieni 2013 roku mówiły o rozpoczęciu budowy już na początku 2014 roku. Teraz jest już jasne, że trzeba będzie odczekać kilka miesięcy, zanim poddane pod dyskusję zmiany będzie można wprowadzić.

- Zmiany będą obejmowały kompleksową przebudowę okolicy, nie tylko budowę nowego stadionu, która budzi zainteresowanie w Nowej Filadelfii i ościennych gminach. Celem jest odrodzenie i rozwój szerzej pojętego regionu – zapewnił minister środowiska Yannis Maniatis. Zapewnił przy tym, że projekt uszanuje środowisko – tak naturalne, jak i miejskie.

AEK Gipedo

AEK Gipedo

Reklama