Anglia: Będzie rekordowy wyjazd w trzeciej lidze?

źródło: ExpressandStar.com

Anglia: Będzie rekordowy wyjazd w trzeciej lidze? Kibice Wolverhampton Wanderers postanowili, że zorganizują najazd na Milton Keynes pod Londynem. Na mecz z MK Dons ma pojechać co najmniej 10 tysięcy ludzi, ale klub-gospodarz kręci nosem.

Reklama

Wolverhampton Wanderers otrzymali od Milton Keynes Dons pakiet 6500 biletów na mecz League One 29 marca. To o 500 mniej niż wynosi rekord liczby przyjezdnych w Milton Keynes, ustanowiony w tym sezonie przez kibiców Coventry City.

Fani „Wilków” nie tylko zamierzają pobić ten rekord, ale chcą iść znacznie dalej. Kampania „10K2MK” jasno wskazuje, że celem jest wyjazd z udziałem 10 tysięcy widzów. Byłaby to najliczniejsza wyprawa z Wolverhampton od czasów, gdy w 2003 ponad 33 tysiące ruszyły na baraż na Millennium Stadium.

StadiummkFot: Groundhopping.se

Cel jest jednak tym bardziej ambitny teraz, gdy Wolves spadli z Premier League aż do poziomu trzeciej ligi. Tutaj frekwencje nie są tak imponujące. Dość powiedzieć, że Milton Keynes Dons na co dzień są oglądani przez ok. 8,5 tysiąca osób. Najazd z Wolverhampton mógłby więc oznaczać, że przyjezdnych będzie więcej niż miejscowych.

Na razie „Wilki” muszą wykorzystać pakiet 6500 tysięcy biletów, co jest niemal pewne. Co będzie, gdy klub złoży wniosek o dodatkowe 3500 biletów? Dons są niechętnie nastawieni do tak dużej liczby. Klub nie poinformował, na ile wejściówek mogą liczyć przyjezdni, ale na pewno nie ma w tej chwili zgody na 10 tysięcy.

Niewykluczone jednak, że nie będzie wyboru. Gospodarze dysponują stadionem na ponad 30 tysięcy miejsc (powiększonym przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata Rugby) i wielu gości może w przypadku braku miejsc próbować kupić bilety na sektory miejscowych.

Reklama