Singapur: Wielkie derby otworzą nowy stadion narodowy?

źródło: channelnewsasia.com

Singapur: Wielkie derby otworzą nowy stadion narodowy? Na co dzień dzieli je dosłownie kilkaset metrów wody. Już w maju zespoły narodowe Singapuru i Malezji mają jednak stanąć naprzeciw sobie, rozgrywają pierwszy mecz pod największą kopułą świata.

Reklama

Singapurskie media z niecierpliwością wypatrują meczu otwarcia dla rekordowego stadionu narodowego. Obiekt jest jednocześnie największą kopułą wznoszoną na świecie oraz największym projektem realizowanym w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego.

Zakończenie budowy planowane jest na koniec kwietnia, a tempo prac nie budzi obaw. Mimo to wciąż nie wiadomo, czy uda się w maju rozegrać pierwszy mecz. Jeśli tak, to kto zagra z kim? Pojawiały się zapowiedzi sprowadzenia niebywale popularnych drużyn Premier League, jednak te w maju rozstrzygają kwestię mistrzostwa.

Singapore Sports Hub

Przedstawiciel singapurskiego związku piłki nożnej (FAS) odpowiada wymijająco: - Opracowujemy szczegóły pierwszego meczu na nowym stadionie i podamy szczegóły w odpowiednim czasie – cytuje ChannelNewsAsia.com.

Jednak gazeta „Today” ustaliła, że narodowe federacje Singapuru i Malezji zakontraktowały mecz między najbliższymi sąsiadami. Nie podano na razie konkretnej daty. Bardzo możliwe, że właśnie to spotkanie będzie pierwszym sprawdzianem 55-tysięcznika, ponieważ rywalizacja najbliższych sąsiadów budzi ogromne emocje.

Reklama