Rzeszów: Od prawie pół roku dach jest dziurawy

źródło: Nowiny24.pl

Rzeszów: Od prawie pół roku dach jest dziurawy Nowa trybuna wschodnia stadionu Stali jest wciąż na gwarancji, ale wykonawca nie naprawił szkód z okresu letniej nawałnicy. W związku z tym od sierpnia dach ma 14 dziur, których nikt nie chce naprawić – relacjonują Nowiny24.pl.

Reklama

Wkrótce minie pół roku od nawałnicy, która przeszła nad Rzeszowem w sierpniu 2013. Pozostawiła po sobie wiele zniszczeń, nie oszczędzając również Stadionu Miejskiego przy Hetmańskiej. Z konstrukcji dachu wyrwanych zostało 14 poliwęglanowych płyt poszycia, po których zostały duże dziury.

Wyrwy są do dziś, ponieważ wykonawca odmówił naprawy. Trybuna co prawda wciąż jest na gwarancji, jednak ta nie obejmuje takich uszkodzeń, jedynie wadliwe wykonanie. W związku z tym rzeszowski magistrat rozpisał przetarg na naprawę uszkodzeń, na który niestety nikt nie odpowiedział. W tym tygodniu przetarg ma zostać ogłoszony po raz kolejny.

Naprawę miasto przeprowadzi na własny koszt, jednak będzie się starało odzyskać wydane środki od ubezpieczyciela obiektu.

Znacznie lepiej poszło z piłko chwytami i ogrodzeniem na boisku treningowym, które również uległy uszkodzeniu przy okazji nawałnicy. Przetarg na ich naprawdę udało się rozstrzygnąć i jeszcze w styczniu powinny być gotowe.

Reklama