Rosja: Budowa w Niżnym Nowogrodzie do końca roku

źródło: Rsport.ru

Rosja: Budowa w Niżnym Nowogrodzie do końca roku Pierwsze prace nad nowym stadionem na Mundial 2018 mają się odbyć jeszcze w tym roku – podaje Rsport.ru. Koszt stadionu może dojść nawet do 1,3 mld zł.

Reklama

Naczelny planista Niżnego Nowogrodu Aleksandr Bodriewskij potwierdził dziś, że jeszcze w tym roku wystartują prace budowlane związane z przygotowaniem stadionu na Mistrzostwa Świata. - Po weryfikacji projektu przez ekspertów rozpiszemy przetarg i wybierzemy firmę, która zbuduje stadion dobrze i tanio – zapewnił Bodriewskij.

Stadion Nizhny Novgorod

Dobrze może i tak, ale czy tanio? Koszt nowoczesnego obiektu na prawie 45 tys. widzów jest aktualnie szacowany na poziomie 12-14 miliardów rubli, czyli ok. 1,1 – 1,3 mld zł. Znacznie więcej niż podobnego rozmiaru stadiony kosztują w Polsce czy w Europie Zachodniej.

Dotąd w Rosji otwarto jeden stadion zbudowany na Mundial, choć Arena Kazań nie gościła jeszcze żadnego meczu. Drugim będzie za nieco ponad dwa tygodnie Stadion Fiszt w Soczi, a trzecim Otkritie Arena w Moskwie, planowana na połowę 2014 roku.

Reklama