Norymberga: Sponsor spełni marzenie kibiców?

źródło: Goal.com

Norymberga: Sponsor spełni marzenie kibiców? Za trzy lata wygaśnie umowa sponsorska Grundig Stadionu. Możliwe, że po upływie tego terminu stadion przejmie kolejny sponsor, ale zamiast nazwy swojej firmy wstawi uhonoruje zmarłą legendę 1. FC Nürnberg.

Reklama

Do połowy 2017 roku ośmiokątny stadion w Norymberdze będzie nosił nazwę Grundig Stadion. Zmiana sponsora wywołała kontrowersje z powodu zmian własnościowych w Grundigu – ta norymberska firma została przejęta przez Turków kilka lat temu i zmniejsza zatrudnienie w samym mieście.

Jeszcze przed zmianą sponsora z firmy easyCredit na Grundig wielu kibiców postulowało, by stadionowi nadać imię Maksa Morlocka, zmarłego w 1990 roku legendarnego zawodnika 1. FC Nürnberg. Jego nazwisko nigdy nie pojawiło się jednak w nazwie, choć na poprzedniku dzisiejszego stadionu rozegrał kilkaset meczów.

Frankenstadion

Teraz jest szansa, że kolejny sponsor zamiast dodawać swoje logo do nazwy stadionu doda właśnie nazwisko Morlocka. Totalizator sportowy Lotto Bayern rozważa sponsoring obiektu po Grundigu. Firma zamierza wiele powierzchni reklamowych na obiekcie ozdobić swoim logotypem, ale nazwa ma brzmieć Max-Morlock-Stadion, by usatysfakcjonować fanów.

Reklama