Monachium: Allianz Arena znów urośnie, tym razem do 75 000

źródło: ran.de; autor: michał

Monachium: Allianz Arena znów urośnie, tym razem do 75 000 Najpierw z 66 tysięcy urosła do prawie 70, później do ponad 71 tysięcy. Teraz kolejne 4 tysiące miejsc mogą przybyć na Allianz Arenie, czyniąc z niej drugi największy stadion w Niemczech, przed berlińskim Olympiastadionem.

Reklama

W chwili otwarcia Allianz Arena została dopuszczona do pojemności 66 tysięcy miejsc. Już wtedy wiadomo było, że na najwyższym poziomie trybun jest rezerwa do wykorzystania. Liczbę miejsc na mecze krajowe udało się podnieść do 69 901 dzięki wprowadzeniu miejsc stojących.

Później, jesienią 2012 roku, kolejne krzesełka podniosły pojemność do 71 137. W meczach międzynarodowych liczba siedzisk spadała jednak do 67 812 (wyłączenie miejsc stojących i instalacja w ich miejscu mniejszej liczby krzesełek).

Allianz ArenaFot: Christian Zeiner

Tymczasem spełnienie najwyższych norm UEFA, wymaganych na finał Ligi Mistrzów oraz najważniejsze mecze Euro 2020, oznacza konieczność posiadania ponad 70 tysięcy krzesełek.

Dlatego aktualnie Bayern liczy na następną pozytywną decyzję władz Monachium i zezwolenie na powiększenie pojemności po raz kolejny. Wniosek w tej sprawie ma wpłynąć w marcu i zostać rozpatrzony przed sezonem 2014/15. W sumie powinno przybyć po ok. 2 tys. krzesełek i 2 tys. miejsc stojących. To oznacza, że na potrzeby Bundesligi pojemność wyniesie ok. 75 tys. widzów, a na mecze międzynarodowe – 70-71 tysięcy.

Reklama