USA: Nowy stadion dla Beckhama coraz bliżej

źródło: Reuters.com

USA: Nowy stadion dla Beckhama coraz bliżej Wczoraj komisja hrabstwa Miami jednomyślnie poparła budowę nowego stadionu piłkarskiego przez firmę Miami Beckham United. Należąca do legendy futbolu firma chce stworzyć w centrum miasta nowy klub ligi MLS w najbliższych latach.

Reklama

O zainteresowaniu Davida Beckhama założeniem klubu piłkarskiego w najwyższej lidze USA mówiło się od bardzo dawna. Zawodnik już przechodząc do Los Angeles Galaxy zawarł porozumienie z MLS, na mocy którego może on wykupić miejsce w lidze dla własnego klubu za „okazyjne” 25 mln $ (ok. 75 mln zł).

Wraz z grupą kapitałową piłkarz obrał za cel Miami na Florydzie, ponieważ MLS nie ma w tej części USA żadnego silnego klubu. Samorząd miasta do pomysłu podchodzi przychylnie, a wczorajsze głosowanie komisji hrabstwa Miami-Dade dało jednogłośne poparcie dla pomysłu powstania stadionu i klubu.

Beckham rozpoczął już starania o budowę stadionu przez swą firmę, Miami Beckham United. Obiekt ma powstać w centrum miasta, w okolicach nabrzeża. Słynny piłkarz nie oczekuje publicznych finansów na rzecz budowy, jednak liczy na oddanie przynajmniej części terenu miejskiego pod budowę obiektu.

Wdrożenie projektu nowego stadionu to aktualnie najważniejszy warunek, jaki Miami United FC (w skrócie MUFC, nawiązanie do Manchesteru United) musi spełnić, by wejść w struktury MLS.

Reklama