Trondheim: Stadion Rosenborga rośnie komercyjnie

źródło: własne

Trondheim: Stadion Rosenborga rośnie komercyjnie Hotel z widokiem na boisko i trybuny, a do tego okazałe centrum konferencyjne. By standard stadionu nie odstawał od dobudowanych elementów, czeka go częściowa modernizacja.

Reklama

Już pod koniec czerwca 2014 ukończone mają być wielkie zmiany na Stadionie Lerkendal w Trondheim. Obok obiektu, wzdłuż zachodniej trybuny, stanął trzeci najwyższy budynek w całej Norwegii – 75-metrowy hotel sieci Scandic.

Niektórzy goście ze swoich pokoi będą mogli oglądać nawet mecze Rosenborga. – Najpewniej z części pokoi będzie widać boisko. To będzie fajny bonus dla szczęśliwych – lub świadomych – gości hotelowych, którzy odwiedzą hotel w dniu meczu – mówi Odd Ivar Vile, kierownik projektu z ramienia wykonawcy, firmy HENT.

Lerkendal Hotell

Rosenborg nie jest udziałowcem hotelu ani jego inwestorem. Klub sprzedał działkę przy samym obiekcie deweloperowi i nie uczestniczył w przedsięwzięciu. Jednak stosunki między sąsiadami będą bardzo zażyłe – w hotelu ma być galeria sław klubu, a część gości VIP ma przechodzić przez hotel w drodze na mecz. Oba podmioty zamierzają również współpracować przy organizacji imprez.

Współpraca będzie o tyle ważna, że do głównej (południowej) trybuny na Lerkendal dobudowywany jest kompleks kongresowy. Liczne sale będą stanowić osobne centrum wydarzeń na co dzień, a w trakcie meczów wspomogą strefę komercyjną stadionu.

W związku z inwestycją Rosenborg zamierza przeprowadzić renowację swojej głównej trybuny, ponieważ po dekadzie użytkowania strefa komercyjna jest już nieco zużyta. Z zewnątrz zmieni się niewiele – nowa będzie fasada dopasowana kolorystycznie do centrum kongresowego. Wewnątrz odświeżona ma być cała strefa VIP i część widowni.

Lerkendal Hotell

Lerkendal Hotell

Reklama