Sofia: Budowa Levskiego wstrzymana

źródło: InsideWorldFootball.com; autor: michał

Sofia: Budowa Levskiego wstrzymana Fatalne wieści z Bułgarii, gdzie historyczny pierwszy prywatny stadion utknął w połowie prac nad główną trybuną. Klub nie ma pieniędzy, a wkrótce straci dwóch najważniejszych sponsorów. Co dalej?

Reklama

Dopiero co pokazaliśmy Wam zdjęcia z betonowania kolejnego stropu na rosnącej trybunie głównej Gereny, a już dochodzą z Bułgarii bardzo niepokojące wieści. Levski Sofia wstrzymuje budowę z powodu braku środków.

Właściciel klubu Todor Batkov stwierdził, że klub nie ma w tej chwili pieniędzy na inne działalności niż ta bieżąca, piłkarska. – Budowa nie idzie zgodnie z planem. Oczywiście, że jest poślizg i każdy może go dostrzec. Mamy pieniądze tylko na pensje dla piłkarzy i pracowników – mówi bezradnie Batkov.

Gerena

Jednocześnie ucina spekulacje, jakoby Levski był bliski podpisania wartościowej umowy z Gazpromem. – Jeśli tylko będzie jakiś postęp w sprawie Gazpromu, na pewno o nim poinformujemy – stwierdził. Podczas gdy umowy z Gazpromem nie ma, w 2014 roku Levski straci dwóch najważniejszych sponsorów. Kończą się umowy z bankiem VTB oraz telefonią Mtel.

Pierwsza trybuna nowego stadionu ma według harmonogramu powstać do maja, gdy Levski będzie świętował swoje stulecie. Od marca jednak powstały tylko dwa poziomy budynku, podczas gdy kompletna konstrukcja ma mieć pięć kondygnacji i pełne zadaszenie.

Reklama