Sao Paulo: Rekordowe opóźnienie, Arena Corinthians w kwietniu

źródło: Xinhua

Sao Paulo: Rekordowe opóźnienie, Arena Corinthians w kwietniu Po niedawnej tragedii na placu budowy trzeba było zweryfikować harmonogram prac. Dziś, po zakończeniu analiz, znamy już datę ukończenia prawie co do dnia – 14 lub 15 kwietnia. To zaledwie 59 przed otwarciem Mundialu właśnie na tym stadionie.

Reklama

Dziś, prawie 9 dni po tragedii z udziałem wielkiego dźwigu na placu budowy, FIFA przeprowadzi losowanie grup Mistrzostw Świata 2014. Zanim poznamy podział zespołów biorących udział w turnieju, Sepp Blatter przedstawił najnowsze informacje na temat Areny Corinthians.

Arena Corinthians

Organizatorzy wprowadzili korekty do harmonogramu budowy w związku z wypadkiem. Zamiast z końcem tego roku stadion będzie gotowy dopiero w kwietniu, dokładnie 14 lub 15. To niespełna dwa miesiące przed otwarciem Mistrzostw, które odbędzie się właśnie w Sao Paulo.

Tak ogromnego opóźnienia nie notowano dotąd na obiektach goszczących imprezy FIFA. Warto przypomnieć, że przed pierwszym meczem arenę trzeba dwukrotnie przetestować z wypełnionymi trybunami, na co jest w tym wypadku bardzo niewiele czasu. Mimo to FIFA zapewnia, że nie zamierza przenosić otwarcia do innego miasta.

Reklama