Londyn: Plany stadionu przy Lionel Road zatwierdzone

źródło: BBc.co.uk

Londyn: Plany stadionu przy Lionel Road zatwierdzone Mimo zgłaszanych zastrzeżeń wniosek o budowę nowego stadionu dla Brentford FC przeszedł. Jeden z najbardziej oryginalnych stadionów w Anglii został zatwierdzony przez planistów – relacjonuje BBC.

Reklama

Zgłoszony w czerwcu plan budowy nowego stadionu przy Lionel Road liczył ponad 200 stron. W trakcie prac nad nim do dymisji podało się dwóch miejskich urzędników, ponieważ dwóch z nich mieszka w bezpośredniej okolicy, a jeden jest kibicem Brentford FC i wszyscy trzej uznali, że mogą nie być bezstronni.

Dziś, już w pełni bezstronnie, plany budowy stadionu dla 20 tys. widzów został przyjęty przez urzędników w gminie Hounslow. By przejść do realizacji Brentford FC muszą jeszcze otrzymać pozytywne opinie burmistrza Londynu i rządu, ale weryfikacja dokumentów w tych instancjach powinna tylko potwierdzić decyzję gminy.

Lionel Road

Stadion przy Lionel Road jest dziś bardzo bliski realizacji i wszystko wskazuje, że budowa ruszy w 2014 roku, by zakończyć się w planowanym terminie, w połowie 2016 roku. Przy obiekcie ma powstać aż 910 mieszkań, co budziło kontrowersje i doprowadziło do sprzeciwów, m.in. w związku z zakłóceniem osi widokowych przez wysokie bloki. Ten problem udało się zażegnać – wieżowce będą niższe.

Aktualnie Brentford grają na Griffin Park, jednym z bardziej znanych stadionów w Londynie. Jednak przy frekwencji w granicach 6,3 tys. widzów na mecz (połowa pojemności) klub traci co roku ok. 5 mln funtów na organizacji meczów i tym uzasadnia potrzebę budowy nowej areny.

Reklama