Berlin: Znów rekordowe kolędowanie Unionu

źródło: własne

Berlin: Znów rekordowe kolędowanie Unionu Powoli urasta do rangi największej świątecznej atrakcji Berlina – wczorajsze wspólne śpiewanie kolęd na stadionie Unionu Berlin przyciągnęło najwięcej uczestników w historii, 27,5 tysiąca!

Reklama

Jak co roku, dzień przed wigilią kibice Unionu Berlin (i wszyscy chętni spoza tego grona) zgromadzili się na Alte Försterei. Przy świetle świec i z aromatem grzanego wina wspólnie kolędowali i śpiewali przyśpiewki stadionowe Unionu.

Dzięki oddaniu nowej trybuny głównej na początku roku, tym razem widownia mogła przerosnąć wszystkie dotychczasowe. Zeszłoroczny rekord został pobity z dużą nawiązką – wspólne kolędowanie przyciągnęło 27,5 tysiąca uczestników, czyli o 5 tysięcy więcej niż przed rokiem.

Union Berlin

Tak ogromnych wzrostów nie będzie już w kolejnych latach, ponieważ liczba kolędników doszła do maksimum pojemności. Klub już od paru lat wykorzystuje nie tylko trybuny, ale i pokrytą ochronnymi matami powierzchnię boiska, by wpuścić dodatkowe 6,5 tysiąca chętnych. Historię tej niezwykłej inicjatywy, trwającej już 11 lat, opisaliśmy bardziej szczegółowo w 2011 roku.

Reklama