Wałbrzych: Początek modernizacji za pół roku?

źródło: walbrzych.naszemiasto.pl

Wałbrzych: Początek modernizacji za pół roku? Niegdyś duma miasta, dziś ruina. Plany zakładały, że już w 2012 ruszy przebudowa, jednak dziś optymistyczny termin to połowa 2014 roku. Dawny gigant ma zostać przekształcony w mniejszy, ale nowoczesny stadion – czytamy na walbrzych.naszemiasto.pl.

Reklama

Gminie Wałbrzych udało się w końcu wyłonić wykonawcę, który wykona projekt przebudowy stadionu Górnika w dzielnicy Nowe Miasto. Umowa w tej sprawie ma zostać podpisana w najbliższych dniach.

O ile jednak wykonanie pełnej dokumentacji nie powinno być problemem, o tyle ruszenie z pracami może okazać się trudne. W przedstawionym właśnie projekcie budżetu na 2014 rok nie ma bowiem środków na rozpoczęcie przebudowy.

Stadion Górnika Wałbrzych

Koszt odbudowy stadionu Górnika w dzielnicy Nowe Miasto [szacowany w 2012 na 27 mln zł] przekracza nasze możliwości finansowe. Dlatego czekamy na dotację Ministerstwa Sportu i Turystyki – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. – Według wariantu optymistycznego pierwsze prace budowlane na stadionie rozpoczną się w połowie 2014 r.

Reklama