Nowa budowa: FK Krasnodar Stadion

źródło: własne

Nowa budowa: FK Krasnodar Stadion Fundamenty wylane, żurawie postawione – teraz będzie już tylko rósł. Nowy stadion dla FK Krasnodar powstaje w tempie, które mogłoby zawstydzić niektóre inne rosyjskie inwestycje. Zobaczcie pierwsze zdjęcia z budowy.

Reklama

Już w 2011 roku mało znany drugi co do wielkości klub w Krasnodarze zatrudnił utytułowaną niemiecką pracownię GMP Architekten do stworzenia koncepcji nowego stadionu. To drugi krok po budowie jednego z najnowocześniejszych na świecie kompleksu szkoleniowego dla młodzieży. Mówiono nawet o uwzględnieniu rozsuwanego dachu w planach klubu, jednak ostatecznie pomysłu nie zrealizowano.

Pierwsze wizualizacje obiektu typowo piłkarskiego, z trybunami o pojemności ok. 36 tys. miejsc, pokazano w 2012 roku. Nieznacznie zaktualizowana koncepcja została przedstawiona w 2013, już w trakcie prac budowlanych.

FK Krasnodar Stadion

Prace przygotowawcze i fundamentowe przy granicy miasta ruszyły pod koniec 2012 roku. Wiosną pojawił się już komplet wielkich żurawi, które szybko uwidoczniły owal przyszłego obiektu. Dziś wylane są nie tylko fundamenty, ale też znaczna część stropów, a prace posuwają się naprzód bardzo szybko.

Stadion miał być areną treningową Mundialu 2018, jednak plany stanęły pod znakiem zapytania po tym, jak Krasnodar został odrzucony przez FIFA.

Dzięki wsparciu serwisu New-Krasnodar.ru możemy od dziś pokazywać Wam, jak ta mało znana, ale bardzo interesująca prywatna inwestycja zmienia krajobraz Krasnodaru.

FK Krasnodar StadionFot: New-Krasnodar.ru

FK Krasnodar StadionFot: New-Krasnodar.ru

Reklama