Cypr: Po derbach Limassol wspólna walka o stadion

źródło: incyprus.com.cy

Cypr: Po derbach Limassol wspólna walka o stadion W sobotę na starzejącym się stadionie Tsirion zmierzą się derbowi rywale Apollon i AEL, a już w poniedziałek zasiądą do jednego stołu z trzecim miejscowym klubem – Arisem. Wspólnie zamierzają walczyć o nowy stadion.

Reklama

Otwarty w 1975 roku stadion Tsirion w Limassol najlepsze czasy ma zdecydowanie za sobą. Ten fakt był zresztą wielokrotnie podkreślały wszystkie trzy kluby cypryjskiej ekstraklasy.

AEL, Aris i Apollon posuwały się nawet do oskarżeń, że rząd premiuje kluby z Nikozji (APOEL, Omonia), którym w 1999 zapewniono nowy dom. Właśnie tam, ponad 80km od rodzimego miasta, musi również rozgrywać swoje europejskie mecze Apollon, ponieważ stadion w Limassol się do tego celu nie nadaje.

Jutro na Tsirionie będzie gorąco w ramach derbów między Apollonem i AEL (odpowiednio 1. i 4. miejsce w lidze), ale już w poniedziałek prezesi obu klubów w towarzystwie szefa Arisu będą rozmawiać o tym, jak doprowadzić do zmiany obiektu. Możliwe jest wejście wszystkich trzech zespołów w partnerstwo prywatne i budowa bez wsparcia władz.

Reklama