Włochy: Koniec tułaczki Cagliari, wracają na stary stadion

źródło: Football-Italia.net

Włochy: Koniec tułaczki Cagliari, wracają na stary stadion Nowy, choć tylko tymczasowy, został rozebrany latem tego roku. Teraz, po doraźnej modernizacji starego stadionu w Cagliari, zespół może wreszcie wrócić do rodzinnego miasta po ponad roku przeprowadzek i skandali.

Reklama

Sobotni mecz Cagliari z Catanią zostanie rozegrany na Stadio Sant’Elia – taką decyzję potwierdziły miejscowe władze, które wczoraj wieczorem wydały certyfikat bezpieczeństwa.

By nie było zbyt dobrze, pojemność dopuszczona do pierwszego meczu od półtora roku to niespełna 5 tysięcy widzów. Docelowo ma wzrosnąć do ok. 15 tysięcy, co wydaje się wystarczającą liczbą.

Stadion w Cagliari został doraźnie zmodernizowany, podczas gdy tymczasowy dom klubu w pobliskim Is Arenas tego lata rozebrano na części. Klub i tak nie mógł na nim grać, przenosząc mecze na drugi koniec Włoch, do Triestu.

Powrót „na stare śmieci” był możliwy dzięki ugodzie między miastem a klubem. Pod koniec minionego sezonu Cagliari Calcio musiało opuścić Stadio Sant’Elia wskutek długów za jego użytkowanie.

Reklama