Nowy projekt: Szczecin wybrał plan modernizacji

źródło: własne

Nowy projekt: Szczecin wybrał plan modernizacji To na razie tylko koncepcja, ale została wybrana, ponieważ jest realna do wykonania w bardzo skromnym budżecie, poniżej 50 mln zł. Pracownia Janusza Pachowskiego stworzyła prosty sposób na unowocześnienie istniejącego obiektu w Szczecinie.

Reklama

Wczoraj doczekaliśmy się ogłoszenia wyników międzynarodowego konkursu na koncepcję przebudowy Stadionu im. Floriana Krygiera w Szczecinie. Zgodnie z założeniami wszyscy uczestnicy mieli zaproponować nową trybunę główną z infrastrukturą towarzyszącą, unowocześnienie pozostałych sektorów (ziemnych) oraz zadaszenie całości. A wszystko to z uwzględnieniem niskiego budżetu 48 mln zł brutto, jaki zaplanowano na przebudowę miasto.

Zadanie było bardzo trudne właśnie z uwagi na niski budżet, o czym mówił przewodniczący prof. Zbigniew Maćków, uzasadniając brak nagród i wyróżnień dla kilku ciekawych koncepcji – byłyby po prostu nierealne przy założonych kosztach.

Stąd też zwycięstwo prostej, ale kompletnej wizji biura Janusza Pachowskiego z Izabelina. Jest w niej i trybuna główna z zapleczem, i lekki dach, i „domknięcie” podkowy trybun lekką konstrukcją.

Łącznie wpłynęło 19 zgłoszeń, z których trzy zostały nagrodzone, a czwarta wyróżniona. Poniżej można zobaczyć każdą z nich w wymiarze udostępnionym przez Urząd Miasta w Szczecinie:

I Nagroda. Pracownia Projektowa Janusz Pachowski

Stadion Floriana Krygiera

II Nagroda. Bauren

Stadion Floriana Krygiera

III Nagroda. Urbicon

Stadion Floriana Krygiera

Wyróżnienie. Magma Architecture / Buro Happold

Stadion Floriana Krygiera

Reklama