Nowy projekt: CSU Football Stadium

źródło: własne

Nowy projekt: CSU Football Stadium Stadion sposobem na poprawienie finansów uczelni? Tak ma być w Fort Collins, gdzie Colorado State University zamierza zbudować nowy stadion i dzięki niemu sprostać konkurencji innych uczelni.

Reklama

Ponad stuletni uniwersytet w Fort Collins planuje budowę zupełnie nowego stadionu do futbolu amerykańskiego. Jego lokalizacja jest istotna: w przeciwieństwie do aktualnego obiektu lezącego na rogatkach, ten ma stanąć w samym centrum kampusu uniwersyteckiego. Stąd też plan, by znalazły się w nim pomieszczenia nie tylko komercyjne, ale też dydaktyczne.

CSU Football Stadium

Jednak to właśnie część komercyjna jest kluczowa. Zyski z miejsc biznesowych mają nie tylko pomóc w uczynieniu z zespołu Rams silnego klubu futbolowego, ale też wesprzeć kasę uczelni, która cierpi z powodu topniejących dotacji państwowych.

Pojemność nowego obiektu to ok. 40 tys. widzów, co stało się przyczyną do kwestionowania planów przez część absolwentów i pracowników uniwersytetu. Aktualnie bowiem Rams nie potrzebują tak dużego obiektu, a mniejszy o prawie 10 tys. Hughes Stadium prawie nigdy się nie zapełnia.

CSU Football Stadium

Plan jest jednak jasny i prace nad nim ruszyły już w styczniu. Powstało studium wykonalności, powstała koncepcja autorstwa znanej pracowni Populous i powstał też budżet: 246 mln $. By stadion z wizualizacji przeszedł w fazę budowy, Colorado State University musi w ciągu roku uzyskać z prywatnych źródeł aż 50% tej sumy. Jeśli tak się stanie, budowa będzie mogła ruszyć w 2015 roku.

Reklama