Nowe stadiony: Jelenia Góra i Legnica

źródło: własne; autor: redakcja

Nowe stadiony: Jelenia Góra i Legnica Świeżo zmodernizowany stadion w Legnicy (choć tylko o jednej trybunie można to powiedzieć) i dawno nie remontowany, za to bardzo uroczy stadion Konfeksu – to dzisiejsze nowości w naszej bazie!

Reklama

Stadion Karkonoszy Jelenia Góra

Stadion Karkonoszy

Stadion w Jeleniej Górze wyjściowo składał się z płaskich wałów ułożonych nieregularnie wokół boiska i bieżni lekkoatletycznej.

W 2011 roku ruszyła przebudowa głównej trybuny na południu. Stare wały, wyposażone doraźnie w krzesełka, zostały zrównane z ziemią, a w ich miejsce powstała nowa trybuna na 1558 osób. Choć to dopiero pierwszy etap planowanej przebudowy trybun, przeciągnął się aż o 15 miesięcy, uniemożliwiając Jeleniej Górze wejście na listę centrów pobytowych Euro 2012.

Przy stadionie znajduje się również hala widowiskowa oraz niewielki hotel i sale konferencyjne.

 

Stadion Konfeksu Legnica

Stadion Konfeksu

Choć jego głównym użytkownikiem jest dziś zespół Konfeksu, stadion powstał dla innych gospodarzy (wśród nich było wojsko radzieckie stacjonujące w Legnicy). Dopiero w 1993 roku Konfeks zadomowił się przy Broniewskiego. Przy tej okazji stadion doczekał się doraźnego remontu, w tym instalacji krzesełek, których później jeszcze przybywało.

Reklama