Meksyk: Wejście na stadion przez paszczę rekina

źródło: MunicipiosSur.com / własne

Meksyk: Wejście na stadion przez paszczę rekina W ramach rozpoczętej modernizacji stadionu w Veracruz powstała nietypowa brama wejściowa, która przypomina rekini pysk. 10-metrowa konstrukcja to nawiązanie do zespołu gospodarzy, który rozgrywa tu mecze.

Reklama

Klub Tiburones Rojos (dosłownie: Czerwone Rekiny) powrócił do Liga MX po pięciu latach nieobecności tego lata, co zbiegło się w czasie z modernizacją 45-letniego Estadio Luís de la Fuente. Obiekt ma być gruntownie odświeżony przed przyszłorocznymi Igrzyskami Ameryki Środkowej i Karaibów.

W ramach wartych 150 mln pesos (35 mln zł) prac modernizacyjnych realizowany jest jednak element, którego nie widuje się na stadionach zbyt często. Przed bramą nr 1 prowadzącą na trybuny stanął wysoki na 10 metrów i ważący 2 tony wielki pysk rekina, przez który kibice przeszli po raz pierwszy w minioną sobotę.

Rzeźbiarz Juan Manuel Vizcaíno pracujący nad realizmem wielkiej bestii poinformował serwis MunicipiosSur.com, że docelowo podobne „szczęki” staną przed czterema pozostałymi bramami prowadzącymi na trybuny.

Estadio Pirata Fuente

Estadio Pirata Fuente

Reklama