Lyon: Kamień węgielny 12 listopada

źródło: leprogres.fr / info-stades.fr

Lyon: Kamień węgielny 12 listopada W rozmowie z „Le Progrès” przedstawiciel inwestora zapewnił, że wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego stadionu Olympique Lyonnais nastąpi za niespełna miesiąc, 12 listopada.

Reklama

Od kiedy pod koniec lipca udało się podpisać porozumienia zabezpieczające finansowanie dla inwestycji, wielki projekt 61-tysięcznego stadionu ruszył z miejsca.

Budowa wprawdzie nie wystartowała jeszcze na nowo, ale ekipy już latem pojawi się na placu, gdzie jeszcze w 2012 przygotowano grunt pod prace budowlane. Prace nad drenażem, palowaniem i przyłączeniem mediów już postępują, kolejnych można spodziewać się niebawem.

Stade des Lumieres

Oficjalne rozpoczęcie budowy i wmurowanie kamienia węgielnego zaplanowano na 12 listopada 2013. Jak potwierdza spółka Land Montout, pilotująca inwestycję w imieniu Olympique,  nie ma ani dnia do stracenia, ponieważ aktualnie zakończenie inwestycji zaplanowane jest już nie na 2015, ale koniec stycznia 2016 roku, czyli zaledwie 5 miesięcy przed Euro 2016.

- Aktualnie na budowie jest 400 osób i co tydzień przyrasta o kolejnych 40. Do końca roku będziemy mieć już 700-800 robotników na budowie – wylicza Gilbert Giorgi, wiceprezes Land Montout.

Reklama