Łódź: Znów fiasko przetargu na centrum sportu, powstanie tylko stadion

źródło: Sport.pl

Łódź: Znów fiasko przetargu na centrum sportu, powstanie tylko stadion Po nieudanym przetargu prowadzonym w lecie doczekaliśmy się nieudanego przetargu jesienią. To kolejne z długiej serii nieudanych procedur na nowy stadion dla ŁKS. Co dalej? Stadion ma i tak powstać, ale hala sportowa obok niego już nie – informuje Sport.pl.

Reklama

W sierpniu zapadła decyzja, że pierwszy przetarg na centrum sportu przy Al. Unii Lubelskiej zostanie unieważniony. Dwie oferty przedstawione przez firmy budowlane zdecydowanie przewyższały możliwości miasta.

Minęły dwa miesiące i scenariusz powtarza się niemal bez zmian. Różni się liczba oferentów, ale znów wszyscy są zdecydowanie zbyt drodzy w porównaniu do możliwości władz Łodzi. Na stadion i halę miasto miało 110 mln zł (64 mln zł na trybunę główną z boiskiem, 45,6 mln zł na halę sportową), a oferty znów okazały się znacznie wyższe. Oto one:

budżet miasta: 110 mln złstadionhalałącznie

Warbud

 102,4 mln zł  78,3 mln zł  180,7 mln zł

Budimex

 97,8 mln zł  62,8 mln zł  160,6 mln zł

Mirbud

 94,4 mln zł  53,4 mln zł  147,8 mln zł

Mosty Łódź

 96,9 mln zł  56 mln zł  152,9 mln zł

Intersystem Wrocław

 111,2 mln zł  63,6 mln zł  174,8 mln zł

W związku z tym, jak informuje Sport.pl, miasto rezygnuje z budowy hali sportowej na rzecz rozpoczęcia prac nad stadionem. To kontrowersyjna decyzja, ponieważ hala miała być częścią zgłoszenia Łodzi do organizacji siatkarskich Mistrzostw Świata 2014. Zamiast nowej areny pozostałe z budżetu środki mają zostać wpompowane w remont starej hali przy ul. Skorupki.

Reklama