Kraków: W niedzielę padnie rekord frekwencji Wisły

źródło: własne; autor: michał

Kraków: W niedzielę padnie rekord frekwencji Wisły Tak dużej widowni krakowski klub nie miał od czasu otwarcia nowego stadionu. A i na starym trzeba by szukać kilka dekad wstecz. Na niedzielny mecz z Legią zostało już tylko parę tysięcy biletów. Pierwszy komplet w historii?

Reklama

Kibice Legii mają w zwyczaju śpiewać „Przyszliście chamy dlatego, że my tu gramy” i coś w tym jest, bo mecze z tą drużyną w niemal całej Polsce przyciągają więcej widzów niż pozostałe spotkania.

W Krakowie rywalizacja ze stołeczną Legią też ma swoją historię i właśnie Legia była przeciwnikiem podczas najliczniej oglądanego dotąd meczu na nowym Stadionie Henryka Reymana. W kwietniu tego roku 24 655 widzów oglądało z trybun pojedynek Wisły i Legii, bijąc rekord stadionu. Wtedy jednak „Biała Gwiazda” nie walczyła o najwyższe cele, a dziś oba zespoły są w ligowym „czubie”.

W najbliższą niedzielę zostanie już na pewno ustanowiony nowy rekord, ponieważ Wisła podała informację, że w dystrybucji dostępnych jest już tylko ok. 4 tysiące biletów, a liczba szybko topnieje. Bardzo możliwe więc, że w ten weekend pierwszy raz na nowym stadionie pojawi się ponad 30 tysięcy kibiców.

Tak wysokie frekwencje są wciąż rzadkością w naszej lidze, a i w historii Wisły nie było wielu lepszych meczów. Najbardziej okazała widownia oglądała mecz z Celtikiem w 1976 roku (ok. 45 tys.), jeszcze na starym stadionie, zanim jego trybuny zostały pomniejszone.

Reklama