Elbląg: W przyszłym roku tylko modernizacja budynku klubowego

źródło: info.elblag.pl

Elbląg: W przyszłym roku tylko modernizacja budynku klubowego Miał być zupełnie nowy stadion, jednak nie było pieniędzy. Na 2014 zaplanowano ich również niewiele. Zamiast kilkunastu milionów miasto chce wydać 2,5 mln zł. I ani grosza więcej – podaje info.Elblag.pl.

Reklama

Po rezygnacji z budowy nowego miejskiego stadionu przy ul. Agrykola prezydent Jerzy Wilk zapewnił, że miasto zamierza inwestować etapami w gruntowną przebudowę istniejącego obiektu. Jednak przyszłoroczny budżet zakłada wydanie na ten cel jedynie 2,5 mln zł. Ta kwota pokryje jedynie doraźny remont budynku klubowego z szatniami i zapleczem sportowym.

Zdaniem radnego Roberta Turleja to zdecydowanie za mało w stosunku do minimalnych potrzeb, które klub szacuje na ponad 10 mln zł. - Z doniesień medialnych dowiedziałem się, że na ten cel ma zostać przeznaczone jedynie 2,5 mln zł w przyszłorocznym budżecie. Niestety, jest to zbyt mała kwota, która nie wystarczy na realizację obietnicy. Dlatego zwracam się z prośbą o zabezpieczenie w budżecie na rok 2014 kwoty, która wystarczy na budowę trybuny wraz z budynkiem klubowym. Według informacji, które otrzymałem z Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg realna kwota to ok 10 mln zł. Planowane 2,5 mln zł wystarczy jedynie na delikatne odświeżenie budynku klubowego – mówi radny.

Prezydent Wilk uspokaja jednak, że swoje plany przedstawił już i klubowi, i kibicom. Ci zostali poinformowani, że miasto zamierza rozłożyć proces inwestycji na kilka najbliższych lat, by finansowo podołać wyzwaniu. Nie zamierza jednak ograniczać się do doraźnej modernizacji budynku klubowego.

- Tylko tyle możemy zarezerwować. Zarząd klubu jak i kibice wiedzą o tym – tłumaczy prezydent. - Będziemy etapami modernizować ten stadion, nigdy nie powiedziano, że w ciągu roku, jednocześnie i obiekt klubowy, i trybuny zostaną zmodernizowane – mówi prezydent.

Jerzy Wilk wskazuje, że zna kosztorys prac modernizacyjnych stadionu. – Razem jest to ok. 12,5 mln zł. Nikt nie jest szczęśliwy z tego powodu, że stadionu nie ma, natomiast przyjęto już do wiadomości, że etapami będziemy realizować to zadanie – dodaje Wilk. - Zapewniam, że zrobimy wszystko, by to, co będziemy w stanie zrobić, zrealizować.

Reklama