Cardiff: Jest pozwolenie, prace mogą ruszyć “na dniach”!

źródło: WalesOnline.co.uk

Cardiff: Jest pozwolenie, prace mogą ruszyć “na dniach”! Cardiff City dostali zgodę miejskich planistów na powiększenie stadionu o ponad 5 tysięcy miejsc. To pierwszy etap rozbudowy, ale już przy nim doszło do znaczących tarć między klubem a radnymi – donosi Wales Online.

Reklama

Za rok od dziś będziemy już oglądać Cardiff City Stadium z nową pojemnością, 32 898 zamiast 27 748. Mało tego, prace mają zakończyć się jeszcze przed meczem o Superpuchar Europy, który 12 sierpnia 2014 ma się odbyć właśnie w Cardiff.

Czasu jest więc bardzo mało i to sprawiło, że miejscy planiści zgodzili się na rozbudowę, o którą klub zawnioskował w sierpniu tego roku. Prace mają ruszyć natychmiast, czyli najdalej w ciągu paru tygodni. Jako pierwsze stawiane będą elementy konstrukcji za trybuną wschodnią, by nie ograniczać pojemności. Dopiero po zakończeniu sezonu w maju zostanie zdjęty dach trybuny i nadbudowany jej drugi poziom. Nie obyło się jednak bez wątpliwości radnych.

Cardiff City StadiumWiz: Cardiff City FC

Te dotyczą parkowania – pierwotne pozwolenie na budowę stadionu ustalało górną granicę na poziomie 30 tys. miejsc właśnie z uwagi na ograniczone możliwości infrastruktury komunikacyjnej. W dniu meczu lokalne osiedla są zakorkowane, a kibice parkują niemal wszędzie.

Dlatego radni prosili, by klub w ramach odpowiedzialności za tę kwestię co mecz wykładał 1000 funtów na opłacenie parkingowych i zainwestował ok. 20 tys. w analizę możliwości rozbudowy miejscowej stacji kolejowej.

Klub odrzucił oba apele, decydując jednak o przeznaczeniu 20 tys. na poprawę dojść dla pieszych w okolicy. Niektórzy radni byli oburzeni „skąpstwem” instytucji o rocznych obrotach 60 mln funtów, jednak uznano ostatecznie, że nie można od prywatnej firmy żądać dbania o miejską infrastrukturę i mimo goryczy pozwolenie na budowę przeszło.

Bardzo możliwe jednak, że sprawa powróci przy kolejnych  etapach rozbudowy, które mają podnieść pojemność o kolejnych 5 tys. miejsc.

Reklama