Bielsko-Biała: Nowa trybuna północna gotowa

źródło: PAP / naszemiasto.pl

Bielsko-Biała: Nowa trybuna północna gotowa Choć z opóźnieniem, to już czeka na kibiców. W sobotę fani Podbeskidzia pierwszy raz zasiądą na nowych sektorach bialskiego stadionu. Łącznie dojdzie 2450 miejsc, jednak równocześnie rusza rozbiórka sektorów na wschodzie.

Reklama

Pierwotnie trybuna północna miała być gotowa do użytkowania w maju tego roku. Budowa Stadionu Miejskiego jednak przedłużyła się wbrew planom, z dużej mierze przez dach z poliwęglanu. Ten problem miał nie tylko stadion w Bielsku, lecz również Stadion Ernesta Pohla w Zabrzu. Przez nowe przepisy przeciwpożarowe poliwęglan stracił atesty i formalności związane z jego układaniem się przedłużyły.

Choć z opóźnieniem, to nowa trybuna już cieszy oko kibiców w Bielsku. Żółto-pomarańczowa mozaika liczy dokładnie 2450 krzesełek na dwóch poziomach. Pojemność stadionu zmieni się jednak nieznacznie, ponieważ równolegle z otwarciem nowej trybuny na północy zamknięta zostanie odkryta trybuna wschodnia. Ona będzie kolejnym frontem robót na drodze do kompletnej przebudowy stadionu.

Nowe sektory na północy po raz pierwszy zostaną udostępnione w ten weekend, przy okazji meczu z Lechem. - W sobotę zasiądą na niej kibice, którzy dotychczas zajmowali miejsca na starej, odkrytej trybunie wschodniej. Wkrótce zostanie ona zburzona - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik bielskiego magistratu Tomasz Ficoń. Zimą, podczas przerwy w rozgrywkach, zniknie także stara kryta trybuna zachodnia. W ich miejsce powstaną nowe.

Cały obiekt w Bielsku-Białej powinien być gotowy do końca 2014 roku. Jego pojemność wyniesie wtedy 15 292 miejsca.

Reklama