Warszawa: Kibice Legii chcą spłacać kary UEFA

źródło: Legionisci.com

Warszawa: Kibice Legii chcą spłacać kary UEFA Fani z tzw. grup kibicowskich skupionych wokół Legii zgłosili postulat, by podnieść ceny biletów do końca rundy o 5 zł. Podwyżka ma jednak obowiązywać dobrowolnie, tylko dla osób, które będą chciały wspomóc klub obciążony ogromnymi karami finansowymi.

Reklama

W serwisie Legionisci.com ukazał się komunikat wydany wspólnie przez różne grupy kibiców funkcjonujące wokół Legii Warszawa. Fani, wśród których są też ci odpowiedzialni za race i flagi, otwarcie nie zgadzają się z karami nakładanymi przez UEFA.

„Czujemy się zobowiązani do poinformowania środowiska kibicowskiego, że race są jedynie niewielką częścią tych kar – regulamin UEFA jasno stanowi, że używanie środków pirotechnicznych nie może być podstawą do zamknięcia stadionu lub wykluczenia klubu z pucharów. Kary te są efektem uznania za „faszystowskie” flag, które od ok.20 lat wiszą niezmiennie na naszym stadionie (m. in Wild Boys, Ultras Legia) i co do których nikt nigdy nie zgłaszał jakichkolwiek uwag i zastrzeżeń!”

„[…] Co więcej, przed każdym z meczów pucharowych, delegat UEFA wyrażał zgodę na wywieszenie tych flag, motywując to tym, że flagi nie zawierają żadnych treści zabronionych. Tymczasem niestrudzeni „łowcy faszyzmu” z organizacji FARE i jej polskiej przybudówki „Nigdy Więcej”, po każdym meczu wysyłali własne raporty do UEFA, mające przedstawić kibiców Legii w jak najgorszym świetle.”

To oczywiście reakcja na gigantyczną karę finansową nałożoną na Legię przez UEFA. Warszawski klub musi zapłacić 150 tys. € i zagra kolejny mecz przy pustych trybunach za zachowanie kibiców w tegorocznych europejskich meczach. Kibice nie zamierzają zostawić Legii samej w tym położeniu.

„Dzięki podejściu Zarządu mecz ze Steauą był prawdziwym świętem, podczas którego wszyscy byliśmy Żyletą i mogliśmy w wyjątkowej atmosferze wspierać Legię. Skoro wtedy wszyscy byliśmy Żyletą, to teraz – również wszyscy – powinniśmy pomóc Legii. Dlatego wyszliśmy z inicjatywą, by do końca tej rundy bilety na mecze były droższe o 5 złotych dla osób, które wybiorą taką opcję (każdy z kibiców oraz fanatyków powinien sam zdecydować, czy w takiej sytuacji Legii pomóc należy). Hasło „Cała Legia zawsze razem” musi teraz dotyczyć także Klubu. Każdy z nas, przeznaczając te dodatkowe 5 złotych może śmiało się pod nim podpisać. Szczegóły dotyczące sprzedaży biletów wkrótce poda Klub.”

Reklama