Sheffield: Ostatnia duża impreza Don Valley Stadium

źródło: BBC.co.uk

Sheffield: Ostatnia duża impreza Don Valley Stadium Od 30 września jeden z najbardziej znanych lekkoatletycznych stadionów w Anglii będzie zamknięty. Jest jeszcze szansa, że nie zostanie zburzony, ale na decyzję w tej sprawie trzeba poczekać – informuje BBC.

Reklama

Zgodnie z planami miasta Sheffield od 30 września Don Valley Stadium ma zostać zamknięty na dobre, a następnie wyburzony. Ta decyzja jest podyktowana fatalną sytuacją finansową miasta, a obiekt wykorzystywany niemal wyłącznie do lekkoatletyki to duże obciążenie.

Dlatego rozpoczęte wczoraj zawody międzyszkolne Sainsbury's School Games mają być ostatnią dużą imprezą na obiekcie, z którego przestał korzystać piłkarski klub Rotherham United po przeprowadzce na New York Stadium.

Potencjalnie jedyną szansą na uratowanie stadionu jest wniosek złożony przez miłośników lekkoatletyki, by uznać obiekt za istotny dla lokalnej społeczności. Taki status sprawia, że budynki podlegają specjalnej ochronie i decyzja o ich zamknięciu, likwidacji czy istotnych zmianach nie może zapadać konsultacji z mieszkańcami. Decyzja w tej sprawie jest spodziewana 25 września.

Reklama