Rzym: Roma zapowiada stadion za trzy lata

źródło: ANSA

Rzym: Roma zapowiada stadion za trzy lata Ujawniane na raty szczegóły odnośnie nowego stadionu AS Romy wkrótce mają zostać w pełni upublicznione. Od półtora roku klub pracuje nad obiektem, którego budowa powinna zakończyć się w 2016 roku.

Reklama

Już 18 miesięcy trwają prace nad nowym stadionem AS Romy. Oczywiście to wciąż prace projektowe, dlatego łatwo zrozumieć zniecierpliwienie kibiców. Zwłaszcza że w tych 18 miesiącach ujawniano cząstkowe informacje, ale nie jest znany ogólny kształt stadionu.

To o tyle dziwne, że wizualizacje obiektu były pokazywane częściowo na zdjęciach z prac projektowych czy nawet podczas kanadyjskiego tournée Romy na telebimach. Fani w Rzymie wiedzą na razie wciąż niewiele – nowy obiekt pomieści ok. 55-60 tysięcy widzów i pochłonie ok. 165-210 mln €. Projektantem jest Dan Meis, a wykonawcą będzie Parsitalia.

Umowa między Romą a wykonawcą zakłada oddanie stadionu w rzymskim Tor di Valle po 24 miesiącach budowy. Jeśli tak, to prace muszą ruszyć w 2014, ponieważ prezydent klubu James Pallotta zapowiedział właśnie, że obiekt zostanie otwarty za 3 lata.

Reklama