Łódź: Kto przygotuje plan funkcjonalno-użytkowy dla Widzewa?

źródło: WidzewToMy.net

Łódź: Kto przygotuje plan funkcjonalno-użytkowy dla Widzewa? Do wczoraj można było składać oferty na przygotowanie dla władz Łodzi analiz oraz programu funkcjonalno-użytkowego. Zgłosiły się trzy zespoły, teraz miasto wybierze najlepszą ofertę – podał WidzeToMy.net.

Reklama

Kompletna nazwa zadania wpisanego w przetargu z 20 sierpnia to: „Wykonanie analiz ekonomiczno – finansowych i analiz formalno – prawnych oraz na podstawie tych analiz wykonanie programów funkcjonalno – użytkowych inwestycji pn. Przebudowa Stadionu Miejskiego przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi”.

Zadanie długie, które w dużym skrócie oznacza, że dopiero dowiemy się, jaki stadion może powstać na terenach aktualnego domu Widzewa. Wiadomo już kiedy poznamy te informacje: termin wykonania analiz to 12 grudnia. Od kogo? Zgłosiły się trzy zespoły, specjalistów, których oferty cenowe są bardzo zróżnicowane.

  • krakowski International Management Services, firma doradcza w zakresie inwestycji; brała udział w sporządzaniu analiz przy budowie stadionu Cracovii (226 tys. zł);
  • warszawski Investment Support specjalizujący się w Partnerstwie Publiczno-Prywatnym, który złożył wspólną ofertę w towarzystwie biura architektonicznego Kipp Project (również z Warszawy) – 393 tys. zł (zaproponowana cena za przygotowanie zamawianych przez Łódź analiz);
  • Polinvest (doradztwo wielobranżowe przy różnorakich inwestycjach) oraz biuro projektowe Archetus, specjalizujące się w projektowaniu laboratoriów chemicznych, czyli dwie kolejne firmy z Krakowa – 1 mln 493 tys. zł.

- Firmy będą miały 10 dni na zgłoszenie odwołania od decyzji o wyborze zwycięzcy. Oprócz tego pamiętać należy, że my również potrzebować będziemy trochę czasu, aby dokładnie przeanalizować oferty nie tylko pod kątem ekonomicznym, czyli która oferta będzie najtańsza, ale też musimy sprawdzić na ile te przedsiębiorstwa są wiarygodne i będą w stanie wykonać powierzone im zadanie.

- Wszystko też będzie zależało od ilości firm, jakie zgłoszą się do przetargu. Im więcej, tym czas na analizę ich ofert będzie dłuższy – powiedział w rozmowie z WTM Marcin Starzec, pracownik UMŁ odpowiedzialny za tę inwestycję.

Przypomnijmy, że decyzją urzędników zwycięzca opracuje dwa warianty budowy stadionu, spośród których ostatecznie wybrany będzie jeden.

Reklama