Hiszpania: Mestalla nie dla ludzi z lękiem wysokości?

źródło: swanseacity.net

Hiszpania: Mestalla nie dla ludzi z lękiem wysokości? Jeden z najbardziej znanych stadionów Hiszpanii stał się właśnie obiektem nietypowego ostrzeżenia. Swansea City przed meczem wyjazdowym prosi kibiców z lękiem wysokości lub o słabej kondycji, by rozważyli udział w meczu.

Reklama

Pierwszy mecz fazy grupowej dla walijskiego Swansea City to spotkanie z Valencią na Estadio Mestalla. Goście otrzymali 2377 biletów na to spotkanie i ruszyła już ich sprzedaż. Zainteresowanie mediów wzbudził jednak fakt, że klub sprzedając bilety ostrzega przed położeniem sektora.

„Warto odnotować, że dostęp na krzesełko jest dostępny dopiero po pokonaniu 19 biegów schodów, w sumie 152 stopni. Nie ma windy do miejsc, które zajmą fani Swans. Ponieważ sektor znajduje się bardzo wysoko na górnej trybunie, prosimy kibiców o zwracanie uwagi na swoje samopoczucie, jeśli cierpią na zawroty głowy lub lęki związane z wysokością. Takie osoby nie mogą zostać przeniesione na inne sektory” - komunikuje klub na swojej stronie internetowej.

Jedynymi osobami, które nie muszą korzystać z sektora przyjezdnych są w przypadku Valencii kibice niepełnosprawni, których sektor znajduje się na innej trybunie.

Reklama