Stambuł: Beşiktaş podpisał umowę, „Vodafone Arena” na 10 lat

źródło: BJK.com.tr

Stambuł: Beşiktaş podpisał umowę, „Vodafone Arena” na 10 lat Po podpisaniu listu intencyjnego w czerwcu doczekaliśmy się szczegółów – przez najbliższą dekadę nowy stadion Inönü będzie nosił nazwę Vodafone Arena. Gigant telefoniczny zapłaci za umowę prawie 40 mln zł rocznie!

Reklama

Choć właściwa budowa jeszcze nie ruszyła (trwa rozbiórka starego stadionu), wiadomo już, kto będzie sponsorem nowego stadionu Beşiktaşu. Zgodnie z listem intencyjnym podpisanym w czerwcu, partnerem klubu została telefonia Vodafone. Sieć będzie reklamować się na koszulkach (za 29 mln $ przez 3 lata, z opcją przedłużenia do 5), ale przede wszystkim na nowym stadionie.

Przez pierwszą dekadę swojego istnienia obiekt będzie nosił nazwę Vodafone Arena. Za tę nazwę Vodafone zapłaci 116 mln $ (ok. 370 mln zł), dzięki czemu pieniądze wydane na budowę zwrócą się w całości z tytułu samej umowy.

Pakiet zakłada kontrakt 10-letni, jednak daje możliwość przedłużenia umowy na kolejnych 5 lat. Poza prawami do nazwy Vodafone będzie zaopatrywać arenę w technologie dla kibiców, jak WiFi i aplikacje mobilne.

Reklama