Nowe stadiony: Gniezno podwójnie, Słupsk i Pobiedziska

źródło: własne; autor: redakcja

Nowe stadiony: Gniezno podwójnie, Słupsk i Pobiedziska Dwa ważne stadiony z Gniezna, stadion Gryfa Słupsk oraz pięknie położony obiekt Huraganu Pobiedziska dziś zasilają naszą bazę. Zapraszamy na nowe prezentacje!

Reklama

Stadion Startu Gniezno

Stadion Startu GnieznoFot: Wojtek Skalski

Początki stadionu przy Wrzesińskiej to 1929 rok, gdy pojawiła się tu pierwsza trybuna. Jednak tor żużlowy powstał dopiero w latach 1950., gdy w czynach społecznych wykonywano prace.

Dziś obiekt na południu Gniezna ma skromną główną trybunę na zachodzie i nasypy z krzesełkami ze wszystkich pozostałych stron, z wyłączeniem narożnika północno-wschodniego.

Stadion Gryfa Słupsk

Stadion Gryfa SłupskFot: Adam Szyszka

Położony u zbiegu ulic Zielonej i Słonecznej stadion na południu Słupska powstał w 1925 roku i był pierwszym na Pomorzu obiektem sportowym z zadaszoną trybuną Kiedy powstawał, Słupsk był wciąż częścią Niemiec, stąd nie dziwi patronat Joachima Albrechta, który przyczynił się do powstania obiektu.

W latach 1960 stadion przeszedł remont, a na kolejny znaczący lifting czekał do 2004. W swej historii gościł nie tylko mecze miejscowego Gryfa, ale też mecze reprezentacyjne juniorów (1977, 2004) czy kobiet (2005).

Stadion Mieszka Gniezno

Stadion Mieszka GnieznoFot: Sebastian Spychała

Wzniesiony w 1974 roku centralny stadion Mieszka powstał w niecce ziemnej. Jej zachodnie zbocze było wyjątkowo okazałe i to tak zlokalizowano zdecydowaną większość miejsc na widowni. Choć obiekt miał nominalnie pojemność rzędu 8 tys. widzów, w ćwierćfinale Pucharu Polski 1989 mecz z Legią Warszawa oglądało ok. 15 tys. osób.

Aktualnie obiekt jest wykorzystywany w niewielkim procencie. Zainstalowano 2050 krzesełek po obu stronach boiska, jednak ogromna większość trybun nie przeszła do dziś odbudowy.

Stadion Miejski w Pobiedziskach

Stadion w PobiedziskachFot: Sebastian Spychała

Położony malowniczo tuż nad brzegami Jeziora Biezdruchowo (jego wody widać z północną bramką) stadion w Pobiedziskach na co dzień służy miejscowemu klubowi Huragan, ale ma też na koncie goszczenie dwóch meczów Euro U19, pokazywanych przez stację Eurosport.

Na zachodzie obiektu znajduje się wysoki nasyp tworzący największą trybunę, mieszczącą 713 osób. Po drugiej stronie boiska powstał w 1997 budynek klubowy, jest również trybunka kryta.

Reklama