Hiszpania: Celta przesadza z cenami biletów?

źródło: Marca.es

Hiszpania: Celta przesadza z cenami biletów? Choć w Hiszpanii sezon jeszcze się nie zaczął, krytyka już spadła na Celtę Vigo, która na najbliższy sparing z Southampton narzuciła bardzo wysokie ceny biletów. „Marca” sugeruje pójście w odwrotnym kierunku.

Reklama

Sytuacja ekonomiczna w Hiszpanii pozostaje bardzo trudna i w tych okolicznościach najnowsze ceny biletów na sparing Celty Vigo na Balaidos zostały skrytykowane nie tylko przez kibiców, ale też przez media. Jak podaje „Marca”, jutrzejszy mecz z Southampton będzie kosztował kibiców od 25 do 50€, choć to tylko sparing.

Mimo uwzględnienia tego meczu w cenie karnetu gazeta obawia się pustek na trybunach. Co więcej, podniesienie cen na dłuższą metę może spowodować znaczny spadek w trakcie sezonu. Tymczasem Celta w minionych rozgrywkach należała do zespołów, które odnotowały największy skok widowni – klub zyskał aż 52% względem sezonu 2011/12.

Dziennik „Marca” apeluje o zmianę i powołuje się na przykład FC Porto, z którym Celta grała w niedzielę na Estadio do Dragao. Tam najdroższe bilety były na poziomie tych najtańszych w Vigo – 25€. W efekcie na stadion przyszło aż 45 tys. widzów.

tłumaczenie: Sonia en Polonia

Reklama