Turcja: Wielka konstrukcja dachu rusza w Bursie

źródło: bursa.bel.tr

Turcja: Wielka konstrukcja dachu rusza w Bursie Stadion w kształcie krokodyla jeszcze w tym roku otrzyma całkowite zadaszenie trybun. Konstrukcja ważąca 7 tysięcy ton wkrótce będzie instalowana na koronie stromych trybun. Pierwsze prace ruszyły.

Reklama

Jak poinformowały władze samorządowe Bursy, prace nad Timsah Areną wchodzą w decydującą fazę. Wielka żelbetowa „misa” trybun jest kompletna i otrzymuje właśnie zewnętrzne szklenie, podczas gdy wokół obiektu rozpoczęło się montowanie segmentów dachu.

Po złożeniu na ziemi będą one kolejno instalowane ponad trybunami. Zanim dach będzie w stanie utrzymać się samodzielnie, będą go podtrzymywały tymczasowe podpory ustawiane właśnie na trybunach. Łącznie w górę pójdzie ok. 7 tys. ton stali, którą następnie przykryje membrana.

To nie ostatnia faza budowy, bowiem stadion ma jeszcze otrzymać nietypowy zewnętrzny kształt naśladujący zwiniętego w kłębek krokodyla. Zanim to nastąpi, najbliższe dwa miesiące mają upłynąć właśnie na układaniu dachu. Ten ma być całkiem gotowy do końca roku.

Reklama