Sao Paulo: Przygotowania do wielkiego podnoszenia dachu

źródło: własne; autor: michał

Sao Paulo: Przygotowania do wielkiego podnoszenia dachu Tym razem nie ma żadnych lin, lecz masywne kratownice, które zawisną docelowo nad trybunami za bramkami. Nowy stadion Corinthians jest już gotowy w ok. 82%.

Reklama

Arena CorinthiansWielkie podpory już stoją i czekają na segmenty białych kratownic. Najpierw nad południowymi trybunami, później tę samą operację budowniczowie powtórzą na północy. Każdy z siedmiu wielkich elementów waży od 121 do 177 ton i musi być ostrożnie podniesiony na swoje miejsce, nawet kilkadziesiąt metrów nad widownią.

Gdy wszystkie elementy zostaną ułożone i połączone, powstała w ten sposób wielka kratownica (ok. 240m – zaznaczona na wizualizacji) ma utrzymywać się jedynie dzięki podporom na końcach. To najbardziej wymagająca część układania dachu nad Areną Corinthians.

Prace ruszyły we wtorek i dotąd udało się zainstalować dwa pierwsze segmenty, przylegające do trybuny zachodniej. Wszystkie siedem modułów na południu i kolejnych siedem na północy powinny być gotowe w pierwszej połowie października.

Cały stadion ma zostać oddany pod koniec grudnia 2013. Aktualnie na placu budowy pracuje ponad 1500 osób.

Arena CorinthiansFot: O FISCAL DA FIEL

Arena CorinthiansFot: O FISCAL DA FIEL

Arena CorinthiansFot: O FISCAL DA FIEL

Reklama