Nowe stadiony: Kota Kinabalu i Selayang

źródło: własne; autor: redakcja

Nowe stadiony: Kota Kinabalu i Selayang Malezja nie jest pierwszym krajem, jaki przychodzi na myśl przy okazji rozgrywek piłkarskich. A jednak w tym kraju dziesiątki tysięcy ludzi są w stanie udać się na wyjazd, dlatego będziemy się starali lepiej go prezentować. Od dziś dwa nowe stadiony.

Reklama

Stadium Likas

Stadium Likas

Zlokalizowany w centrum półmilionowego Kota Kinabalu stadion pierwotnie miał zaledwie 200 miejsc na niewielkiej trybunie, jednak został zburzony i zbudowany od podstaw w 2001 roku, przy okazji organizacji przez miasto igrzysk krajowych rok później.

Z pojemnością na poziomie 35 tys. miejsc jest największym obiektem w całym stanie Sabah, a mecze na nim rozgrywa regularnie czołowy lokalny klub, Sabah FA. Poza meczami piłkarskimi odbywają się na nim spotkania rugby i imprezy lekkoatletyczne.

Nazwa stadionu pochodzi od dzielnicy Likas, leżącej między biznesowym centrum a morzem.

Stadium MPS

MPS Stadium

Zlokalizowany w Selayang (północne obrzeża Kuala Lumpur) stadion służy na co dzień rozgrywkom piłkarskim. Choć mieści ok. 10 tys. widzów, nie jest wykorzystywany w pełni. Najdłuższym użytkownikiem jest powołany w 2010 roku klub Sime Darby FC.

Trybuny stadionu mają bardzo nietypowy układ, co jest spowodowane lokalizacją dróg wokół obiektu. Pół łuku na południowym zachodzie oraz narożniki na północy nie powstały z powodu braku miejsca.

Reklama