Nowa budowa: Stadio Friuli

źródło: własne; autor: redakcja

Nowa budowa: Stadio Friuli Po stadionie Juventusu to dopiero druga tak duża inwestycja we Włoszech, ale nie od razu... Rzym zbudowano? Więc zanim zobaczymy pierwszą łopatę pod nowy stadion AS Romy, warto przyjrzeć się postępom w Udine. Tym bardziej, że prace mają wkrótce zostać wstrzymane.

Reklama

Podczas gdy Udinese Calcio przygotowuje się do rozgrywania meczów Serie A w leżącym niedaleko Trieście, na ich stadionie ruszyły prace. Na pierwszy ogień poszło boisko, które ma zostać przybliżone do trybuny głównej i udostępnić miejsce dla nowych trybun w miejscu istniejących dziś nasypów.

Na wałach trwa demontaż starych krzesełek. Same nasypy na razie zostaną nietknięte, dopiero jesienią ruszy ich rozbiórka, a później przyjdzie czas na budowę nowych trybun.

Do zmodernizowanej dopiero co trybuny głównej dołączą trzy nowe, pierwszy raz w historii ściśle przylegające do boiska. Stare trybuny znikną po jednej, kolejno: południowa, wschodnia i północna. Następnie nowe trybuny o jednym poziomie powstaną wokół boiska, a za nimi stworzone będą podejścia do wszystkich sektorów.

Budowa ma pochłonąć ok. 25 mln € i potrwać do ostatniego kwartału 2014.

Reklama