Mielec: 14 sierpnia turniej na otwarcie stadionu

źródło: Nowiny24.pl / Sport.pl; autor: michał

Mielec: 14 sierpnia turniej na otwarcie stadionu Zagrają Stal Mielec, Korona Kielce, Cracovia oraz czeska Karvina. Mecze tych zespołów mają zainaugurować kompletnie przebudowany stadion Stali. A tymczasem kary dla wykonawcy rosną codziennie.

Reklama

14 sierpnia odbędzie się mini turniej z okazji ponownego otwarcia Stadionu Miejskiego. Okazja jest zresztą podwójna, ponieważ jednocześnie Stal powraca po 16 latach na centralny szczebel rozgrywek dzięki awansowi do II Ligi.

Rywalami gospodarzy będą ekipy Korony, Cracovii oraz Karviny (druga liga czeska). Mecze między uczestniczącymi drużynami nie będą się odbywać w pełnym wymiarze czasowym – turniej zaplanowano w godzinach 18:00-23:00. Co za tym idzie, pierwszy raz od lat zaświecą wielkie maszty górujące nad Mielcem, które wyposażono w nowe lampy.

Z wyposażeniem reszty stadionu nie jest jeszcze tak dobrze. Choć Tamex miał oddać gotowy stadion 30 czerwca, wciąż trwają prace nad kilkoma elementami. Za każdy dzień zwłoki miasto nalicza wykonawcy 10 tys. zł kar umownych.

Reklama